تصاویر

شرایط گارانتی

گارانتی، تعهد و تقبل مجتمع صنعتی پیلسان مبنی بر كاركرد صحيح خودروهای فروخته شده در يك دوره معين است و به نوعی تضمين عملکرد مكانيزم قطعات و همچنین نحوه­ ی مونتاژ به حساب می­ آيد. در صورت بروز هرگونه مشكل در اين دوره، كليه ايرادات ناشی از توليد و کیفیت به رايگان توسط شرکت پیلسان برطرف خواهد شد.

دوره گارانتی خودروهای شرکت پیلسان به مدت دو سال از تاریخ تحویل خودرو و یا کارکرد معادل 200.000 کیلومتر می ­باشد. لازم به ذکر است هر یک از شرایط فوق، زودتر فرا رسد، گارانتی خودرو پایان می­ یابد.

خدمات انجام شده دارای 2 ماه و یا 3.000 کیلومتر کارکرد (هرکدام که زودتر فرا برسد)، دارای ضمانت می­ باشند و قطعات تعویضی نیز به مدت 6 ماه یا 10.000 کیلومتر، دارای تضمین هستند.

لازم به ذکر است ایراداتی که قبلا توسط واحد گارانتی تایید شده است و در مدت زمان باقی مانده از دوره گارانتی به دلایل (انتظار قطعه و تعمیرات زمانبر)، قابل رفع نباشد، تعمیرات و تعویض قطعه مذکور در زمان اتمام گارانتی خودرو تحت پوشش گارانتی، مورد تایید خواهد بود.

 

به اطلاع مشتریان گرامی می رساند، به جز موارد ذیل کلیه قطعات خودرو شامل گارانتی می باشد.

الف ) قطعات مصرفی :

به قطعاتی اطلاق میگردد که عمر آنها نسبت به سایر قطعات خودرو محدودتر بوده و بصورت عادی پس از مدتی محدود یا مقدار کارکرد خاصی مستهلک شده و می بایست تعویض گردند.گفتنی است که میزان استهلاک این قطعات رابطه مستقیم با نحوه ی استفاده خودرو از جانب کاربر آن دارد.

لیست برخی از این قطعات که شامل شرایط  گارانتی نمی شوند به شرح ذیل می باشند:

  • انواع روغن ها
  • خارهای تزئینی
  • بست ها
  • فیلتر ها
  • سیالات مصرفی
  • لامپ ها

ليست قطعاتی كه عمر كاركرد آنها كمتر از دوره گارانتی خودرو است به شرح جدول ذيل مي باشد:

نام قطعات

زمان كاركرد

پيمايش (كيلومتر)

باتري صفحه كلاچ

يكسال

100/000

لامپ ها - تسمه ها- قطعات پلاستیکی- تيغه برف پاك كن - لنت ترمز

-

10000

حسگر دوم اکسيژن

18 ماه

30000

تاير

دوره ضمانت خودرو

کاتالیست کانورتر

18ماه

30000

رنگ خودرو

18 ماه

-

كيسه هوا

دوره كامل تعهد

ب ) سایر قطعات :

  • در صورتیکه علت معیوب بودن قطعه ای طبق نظر کارشناس فنی نمایندگی مجاز و همچنین دفتر مرکزی کیفی تشخیص داده شود و قطعه اصطلاحاً ایراد کیفی داشته باشد، قطعه و اجرت تعویض آن مشمول گارانتی خواهد شد.
  • همچنین سایر قطعات و قسمت های خودرو از قبیل گیربکس، موتور، سیستم تعلیق، سیستم برقی و سوخت رسانی چنانچه در زمان مراجعه توسط کارشناس فنی شرکت پیلسان محرز گردد که ایراد مشاهده شده جهت تعویض قطعه تحت شرایط گارانتی می باشد، لذا شرکت فقط نسبت به قطعه تعویض شده مطابق با قوانین گارانتی ذکر شده (6 ماه الی 10000 کیلومتر قطعه و 2 ماه الی 3000 کیلومتر خدمات) در آینده مسئولیت خواهد داشت و نسبت به آن تعیین تکلیف خواهد نمود و در صورت مراجعه با ایراد مشابه و نیاز به تعویض قطعه دیگر در صورت اتمام گارانتی و نداشتن شرایط گارانتی مسئولیت آن با مالک خودرو خواهد بود و شرکت پیلسان هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

 

قطعات مربوط به موارد غير گارانتی تحويل مشتری می گردند.

 

دفترچه راهنمای گارانتی و خدمات پس از فروش خودروهای پیلسان

          قانون حمايت از حقوق مصرف کنندگان خودرو

آئين نامه اجرايي قانون حمايت از حقوق مصرف كنندگان خودرو