تصاویر
  • زمان مطالعه 3 دقیقه
  • 684 نمایش

انتقال قدرت با بهترین راندمان

پیشرانه قدرتمند، کارآمد و سازگار با محیط زیست
سیستم پیشرانه کشنده های پیلسان از طریق راستی‌آزمایی های تئوریک سخت گیرانه و تست های میدانی، آزمایش شده اند. هر جز از این مجموعه علاوه بر هماهنگی با سایر اجزا، بهترین عملکرد خود را ایفا می کند. هماهنگی دقیق اجزای سیستم پیشرانه باعث شده تا این سیستم با ارائه بهترین راندمان باعث صرفه جویی در هزینه های سوخت و همچنین تعمیر و نگهداری شود.

موتور


موتور MC 13.48-50 Euro V EEV (پیلسان 480) و MC 11.44-50 Euro V EEV تحت لیسانس MAN آلمان 
قدرت موتورهای سری MC11 از 310 تا 440 اسب بخار و گشتاور بین 1550 تا 2100 نیوتن متر متغیر است. در این موتورها از سیستم تزریق سوخت پیشرفته استفاده شده است.
قدرت موتورهای سری MC13 از 480 تا 540 اسب بخار و گشتاور آن از 2300 تا 2500 نیوتن متر متغیر است.
موتورهای سری MC11 و MC13 با استفاده از فناوری‌ و متریال جدید طراحی و تولید شده اند که در زمره موتورهای پیشرفته در جهان شناخته می شوند. 
در ساخت بلوک سیلندر کشنده های پیلسان از چدن گرافیت فشرده استفاده شده که استحکام بالایی دارد. ضخامت دیواره های نازک باعث شده تا وزن موتور کاهش یابد. چدن گرافیت فشرده در مقایسه با چدن خاکستری استحکام تا 75% بیشتر، مدول الاستیسیته تا 40% بیشتر و استحکام خستگی تا 100% بیشتر دارد.
فناوری Cracking هر دو کپه یاتاقان های اصلی ثابت میل لنگ و یاتاقان های متحرک شاتون از تکنولوژی مقاوم سازی Cracking در تولید استفاده می کنند. این فناوری باعث تحمل نیروی جانبی بیشتر و در نتیجه سایش کمتر یاتاقان ها به دلیل برداشته شدن بار اضافه از روی آنها می شود.
پیمایش بیشتـر با مصـرف سوخت کمتـر دانش فنی موتور کشنده های پیلسان از سیستم سوخت رسانـی کامان ریل تحت کنتـرل واحد پردازشگر مرکزی الکتـرونیکـی موتور (ECU)بهره می برد که بهترین راندمان را با توجه به وضعیت رانندگی در اختیار راننده قرار می دهد. ECU  می تواند فشار تزریق سوخت را تا بیشینه ی 1600 بار برای تزریق بهتر، راندمان بیشتر و تشکیل دوده و کربن کمتر در اختیار موتور قرار دهد.

از عملکرد روان و نرم گیربکس لذت ببرید


گیربکس دستی ZF آلمان عملکردی بسیار راحت، ایمن و اقتصادی دارد. گیربکس ZF به مکانیزم کمکی تعویض سروو مجهز است که نیروی تعویض دنده را کاهش داده و سرعت و نرمی را در حین تعویض دنده تضمین می‌کند. جعبه دنده اصلی و ثانویه گیربکس ZF با چرخ دنده های مارپیچ و فناوری های به روز نه تنها نویز را کاهش می دهد، بلکه راندمان انتقال را نیز بهبود می بخشد. علاوه بر این، پوسته این جعبه دنده آلومینیومی است که به میزان قابل توجهی وزن آن را کاهش می دهد.

بدون اینکه متوجه تعویض دنده شوید، از نرمی تعویض دنده هوشمند لذت ببرید


سیستم تعویض دنده AMT با کنترل وضعیت پدال گاز و مانیتور کردن ترمزها و پارامترهای موتور و نیازسنجی خودرو به قرارگیـری در وضعیت نیاز به قدرت، نسبت به انتخاب دنده مناسب اقدام و در خودرو از طریق سنجش توسط واحد پردازشگر مرکزی گیربکس انتقال قدرت یا  بهینه ترین وضعیت قرار می گیرد که منتج به کاهش مصرف سوخت و افزایش راندمان می شود.

تکنولوژی MAN آلمان


اکسل عقب مجهز به قفل دیفرانسیل
اکسل ها با استفاده از فناوری روز اروپا طراحی و همه محورها توسط SINOTRUK در چین ساخته شده اند.

captcha